Rozważania różne współczesnej kobiety- daleko od mody, kuchni i jakiejkolwiek diety. Plotki o facetach, sporcie, autach i gadżetach.
Kategorie: Wszystkie | dla pełnoletnich | motoryzacja | sport | zdrowie
RSS
poniedziałek, 22 września 2014

         Nie tak dawno przez nasz kraj, nasze media wszelakiego rodzaju przetoczyła się dyskusja na temat Gender.

        Nie wnikając w jakość merytoryczną tych wypowiedzi, należy stwierdzić , że dobrze się stało , iż temat zniknął z anten TV . Nie licząc incydentalnych prób odgrzewania tematu, wszystko ucichło.

   Ale mnie nurtuje temat płci sugerowanej , przejawiającej się nie tyle w niedostosowaniu sfery psychicznej do fizycznej, bo w tym zakresie wszystko jest akceptowalne , a jedynie w tym , że osoba ma więcej zachowań płci przeciwnej niż ...powiedzmy przyjęta norma społeczna. Owszem , zdaję sobie sprawę , że to wszystko jest współcześnie pojęciem względnym ale....

   Przywołam zatem konkretny przykład.

   Była sobie pewna rodzina. Rodzina z dziećmi , a konkretnie posiadająca dwie córki.Marzeniem rodziców było posiadanie syna. Kiedy kobieta po raz kolejny zaszła w ciążę małżonkowie byli pewni, że tym razem będzie to syn. Nie było innej opcji. Tylko syn wchodził w grę , nawet pojawiały się niby żarty ,że jak będzie kolejna córka to ją oddadzą. Wybierali imię - oczywiście dla chłopca. I nastąpiło wielkie rozczarowanie....córka. Nie została odrzucona, ale czy dostała miłość?....nie koniecznie. Nie była wychowywana jak chłopiec-syn, w zasadzie wychowywała się sama , ale często słyszała, że miała być chłopcem. Z jednej strony dodawano jej ubiorem atrybutów "dziewczyńskości" , z drugiej wykorzystywano do pomocy w pracach "męskich". Z upływem lat sama starała się być kobietą i w tej roli się realizować z dobrym skutkiem. Czuła się kobietą chociaż nie zawsze tak była postrzegana przez otoczenie. Co więcej, bardzo denerwowało ją to, kiedy ktoś obcy sugerował , że może wcale nie jest kobietą. Owszem , sama również dostrzegała swoje męskie zachowania, upodobania , tendencje , ale...zdecydowanie była kobietą.

    Wspomniana na wstępie dyskusja publiczna dotycząca GENDER, stale pojawiające się informacje o społeczności LGBT skłoniły mnie do zastanowienia się i zadania pytania , czy możliwa jest - jak ja to określam- płeć sugerowana???

   

Tagi: gender płeć
22:04, 45gogula
Link Komentarze (2) »
1 ... 91