Rozważania różne współczesnej kobiety- daleko od mody, kuchni i jakiejkolwiek diety. Plotki o facetach, sporcie, autach i gadżetach.
Kategorie: Wszystkie | dla pełnoletnich | motoryzacja | sport | zdrowie
RSS
niedziela, 16 października 2016

                  Wierzycie w duchy? No może nie w duchy, jako takie, ale w obecność kogoś obok Was, kogo nie ma prawa być?

      Małe dzieci, przynajmniej te z mojego pokolenia, często słuchały opowieści o duchach, często był to też element bajek dla dzieci i jako taki upewniał w pewien sposób młodego człowiek, że istniej coś takiego jak istoty pozaziemskie, a może raczej niefizyczne. Oczywiście wraz z dorastaniem wiara w takie cuda malała , ale....

       W 1986 r zmarł mój ojciec. Było to w kwietniu, pamiętnym chociażby z awarii elektrowni w Czarnobylu, zresztą sama niejednokrotnie myślałam o tym, czy aby nie było związku między tymi wydarzeniami? W tym samym roku odbywały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Meksyku. Zawsze kibicowałam polskim sportowcom, a piłkarzom szczególnie. Niestety pech chciał, że różnica czasowa powodowała, że nasi piłkarze swoje mecze rozpoczynali o północy naszego czasu.

       Do dzisiaj pamiętam te chwile, kiedy wstawałam z łóżka o 23,55 odpalałam TV i siadałam przy lampce nocnej w fotelu. Dochodziła północ, lampka przygasała, a ja wyraźnie słyszałam jak skrzypią sprężyny w drugim fotelu a materiał się uginał. Z jednej strony byłam przerażona, a z drugiej strony dodawałam sobie otuchy słowami " cześć tato, to kibicujemy?". Po zakończeniu meczu sytuacja się powtarzała , skrzypnięcie, przygaszenie żarówki.... Może to była moja podświadomość, może coś w tym było, bo dotyczyło tylko meczy Polaków.

        Czemu akurat teraz mi się to przypomniało? Bo wczorajszej nocy, a może raczej dzisiejszej zdarzyło się coś, czego nie jestem w stanie racjonalnie wytłumaczyć. W zasadzie już przysypiałam i z tego stanu wyrwał mnie huk jednoznacznie wskazujący na to, że coś spadło. Serducho w gardle, ręka na włączniku światła i ruszyłam sprawdzać co się stało, bo w całym mieszkaniu nie było nic co mogłoby spaść i narobić tyle hałasu. Okazało się , że z górnej półki w salonie spadły dekoracje- moje rękodzieło w postaci wykonanych z wikliny papierowej wazonów z kwiatami.

         Jak to się mogło stać? Nie wiem. Szafka jest bardzo szeroka, wazony stały w głębi, a co więcej były dobrze dociążone. Więc może znowu ktoś chciał dać jakiś znak ? Nie wiem jaki ale .... Nie ważne, chociaż i tak długo potem nie mogłam zasnąć.

        Na koniec zaś coś "optymistycznego inaczej"... Gdy o sytuacji opowiedziałam w obecności mojej mamusi, ta jak zwykle "optymistycznie Prawie" zapytała - stwierdziła: "czyżby już po Ciebie ktoś przyszedł?". "Życzenie śmierci odcinek 1259 bodaj"???

15:29, 45gogula
Link Komentarze (5) »
czwartek, 13 października 2016

               1 listopada zbliża się wielkimi krokami bez dwóch zdań. Chyba nie ma sklepu w którym nie "królowałyby" znicze wszelkiej maści, wielkości, kształtu i koloru, a także dość ciekawych czasami ozdób. Co kto lubi o gustach się nie dyskutuje.

       W moim mieście jest jeden ogromny cmentarz, składający się ze starej, parafialnej części oraz nowej , komunalnej.

       Idąc na cmentarz zauważyłam, że na górce , niemal na środku parafialnego zlikwidowano wszystkie nagrobki, teren lekko zniwelowano i postawiono tam ogromną knajpę, taką w stylu góralskiej knajpy. Piękne ociosane bale w ciemnym kolorze a na dachu strzecha. Co więcej, akurat tego dnia była tam jakaś impreza, na której spotkałam swoją dawną koleżankę, po której jak się wydawało słuch zaginął jakieś 2-3 late temu. Żal było nie skorzystać. Taka fajna muzyka na żywo szła, więc razem z W. poszłyśmy na symboliczne piwo, żeby omówić ten czas kiedy się nie widziałyśmy. W sumie to nawet nie przeszkadzała nam świadomość, że jeszcze miesiąc wcześniej w tym miejscu stały groby. W ogródku knajpy urządzono ekstremalny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, w którym zainstalowano zjeżdżalnie kończącą się lotem do stawu, kiedyś stawu przycmentarnego. Powiem szczerze, że na tej zjeżdżalni zabawa okazała się na tyle pyszna , że nawet moja siostra się skusiła na zjazd tą rurą. Wow!!!

      I takie to właśnie znowu miewam sny.

      Ufff...spokojnie cmentarz nie został przerobiony na knajpę i plac zabaw,ale taki sen chyba był efektem mojej niechęci do nadchodzącego święta. Wiem, że o tym też pisałam, ale nie lubię tego jak każdego święta, tego wybierania wiązanek - co z moją mamusią, jak już chyba pisałam jest karą samą w sobie, potem wczesnego wstawania żeby objechać groby zanim będą korki, potem kolejna wycieczka , a do tego "pokazy mody" tak nagrobnej, jak odzieżowej...ehhh.

17:03, 45gogula
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 10 października 2016

                     Katar nieleczony trwa tydzień a leczony 7 dni. I akurat to przysłowie sprawdza się w 100%. Właśnie mija tydzień a ja nadal przeziębiona. Może katar już nie ten, ale za to kaszel oskrzelowy, że ho ho ho. Ale się nie poddaję, zwłaszcza leczeniu. Nadal preferuję domowe sposoby walki, z przeziębieniem też.

      Nadal też czytam. 16/16 to był kolejny thriller medyczny Tess Gerritsen pt. "Dawca". Do przeczytania, ale szału nie było. Trochę mnie ta lektura rozczarowała, chociaż podobna do Robina Cooka, to jednak nie to samo - wolę tego ostatniego autora. W użyciu jest też pozycja 17/16, a że jest już na ukończeniu to mogę o niej napisać . "Wybór" Nicholasa Sparksa - tego samego co napisał świetny kawałek pt."List w butelce".  Zachwalana lektura, jako należąca do serii "Kobiety to czytają" . W sumie z opowieści o tej książce miałam nadzieję, na coś głębszego, bardziej psychologicznego, dającego do myślenia. A tu ... zwykła pozycja o bogatym, niezależnym i przystojnym facecie, który skacze sobie z kwiatka na kwiatek, aż w końcu w sąsiedztwie pojawia się nowa młoda, poukładana i bardzo przyzwoita dziewczyna itd.,itp., etc.

        Ale taka odmiana od czasu do czasu się przyda. I tu a propos literatury tzw. kobiecej mała anegdota.

        B. , w przeciwieństwie do mnie, lubi książki dla kobiet . Bardzo polecała mi swego czasu "Coś pożyczonego" i "Coś niebieskiego" Emily Giffin. Ostatnio nawet rozmawiałyśmy o tym, co aktualnie czytamy. W tej rozmowie "poskarżyłam" się jej , że próbowałam czytać "Coś pożyczonego", ale jakoś mi to nie szło. B. stwierdziła, że nie każdy lubi czytać to samo, ale może powinnam przeczytać "Coś niebieskiego". Może będzie dla mnie lepsze. Po tych słowach zaświeciła mi się w głowie lampka absurdu...

       Tytułem wprowadzenia korzystam z laboratorium, w którym wyniki analityczne są drukowane na różnych kartach. Morfologia i inne badania krwi na białych , mocz na błękitnych, kał na zielonych (sorki za mało sympatyczne uwagi, ale niezbędne). No i w momencie, gdy B. powiedziała ,żebym przeczytała "coś niebieskiego" uznałam, że każe mi czytać jako "fascynująca lekturę, moje wyniki badania moczu. Najpierw ja dostałam ataku śmiechu ( przerywanego kaszlem) a potem śmiałyśmy się już obie z B. zalewając się łzami, na myśl o "niebieskiej" lekturze.

        Ufff...przynajmniej oskrzela mi się oczyściły. Konkludując , seria "kobiety to czytają" nie jest dla mnie, ale przecież to logiczne- wszak "kobieta, ale nie fanatyk" i coś w tym jest.

14:18, 45gogula
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 03 października 2016

                  Nie wiem czy uda mi się osiągnąć wynik, z którego wynikałoby, że w tym roku udało mi się przeczytać 1 książkę tygodniowo. Niby nie zależy mi na tym zbytnio, jednak uznałam, że fajnie by to wyglądało. Skoro wróciła mi pasja czytania, to czemu nie. Przecież nie czytam na ilość, tylko dlatego, że lubię .

      Ostatnio "głośno" zrobiło się o polskich pisarzach tworzących w gatunku kryminalnym , jakkolwiek szeroko rozumiemy tę tematykę. Twórczość Katarzyny Bondy już cokolwiek poznałam ( o czym pisałam), Zygmunt Miłoszewski też jest mi znany, ale raczej z adaptacji filmowej, bo w wersji elektronicznej w "mojej" księgarni go nie ma. Teraz przyszedł czas na Remigiusza Mroza .

      Sięgnęłam po "Kasację" chociaż akurat wybór w powieściach tego autora jest bardzo duży. Szczerze powiem ...nie wiem, jakie mam zdanie na temat powieści. Autentycznie nie wiem!? Z jednej strony ciekawa fabuła, dobrze budowane napięcie i ostatecznie bardzo zaskakujące zakończenie - więc wszystko co powieść tego typu mieć powinna i do tego na dobrym poziomie. Ja natomiast również uwielbiam (co pewnie odwiedzający mojego bloga zauważyli), żeby książka "się czytała". I niby się czyta, niby wciąga, ale... mnie osobiście lekko irytowała.

      Krótko o fabule - akcja dzieje się w Warszawie , a bohaterowie to pracownicy dużej korporacji prawniczej-adwokackiej. Najlepsza w firmie pani  adwokat, z pomocą świeżo upieczonego aplikanta, ma za zadanie bronić mordercę, którego prawdopodobnie wrabiają w przestępstwo członkowie nielegalnej organizacji. I tu dochodzę do sedna swojej oceny, a raczej mało jednoznacznych  odczuć czytelniczych. Mnie mocno nie pasowała strona charakterologiczna bohaterki, sposób bycia, traktowanie innych itd. Nie wiem, jak się sprawy mają w korporacjach, ale ...no dobrze skoro nie wiem jak się mają te sprawy, to nie będę oceniać czy tak jest czy inaczej. Parę rzeczy natomiast było wręcz nieprawdopodobnych, zwłaszcza jeśli człowiek "liznął" trochę praktyki tego środowiska, ale cóż fikcja literacka ma swoje prawa.

       Nie wykluczam powrotu do tego co w swoim dorobku ma Remigiusz Mróz, bo w sumie nie odrzucam tego typu powieści, ale może po przeczytaniu 2. lub 3.  przekonam się bardziej.

       Chwilowo jednak wracam do tego co lubię bardziej, no może po tym ,jak mi przejdzie przeziębienie, bo w stanie , w jakim jestem aktualnie to nawet czytać trudno.

18:00, 45gogula
Link Komentarze (3) »
niedziela, 02 października 2016

                Mogłabym wreszcie zakrzyczeć "mam,mam, mam"...

      Tylko nie wiem czy traktować to, jako okrzyk optymistyczny- w znaczeniu mam w końcu odnowioną kuchnię i aż oczy bolą tak jest czysto. Czy może jednak miałoby to zawołanie mieć wydźwięk negatywny, bo ceną remontu jest koszmarne przeziębienie. Jak to mówią - nic za darmo, coś za coś i parę innych powiedzonek by się nadało. Koszty remontu muszą być więc oprócz tych finansowych są też te osobiste, które pewnie też będą trochę kosztować, jak się przejdę do lekarza albo chociaż do apteki. Wiadomo remont to wysiłek, wysiłek to rozgrzanie organizmu, a w moim przypadku nawet przegrzanie. A tu nagle trzeba wyskoczyć po coś do garażu, albo ogólnie na zewnątrz i katar, kaszel ból gardła i stan podgorączkowy gotowy.

      Nie mam fotografii z przed remontu, bo naprawdę wstyd byłoby pokazywać, w jakim stanie była ta "kanciapa" kuchenna, ale za to mogę pokazać jak jest teraz.

               Szału nie ma, ale jest naprawdę jasno. Na kilka lat musi wystarczyć, zwłaszcza, że ten maluśki kawałeczek mieszkania kosztował nas dużo pracy. Tak jak pisałam odnawianiem sensu stricto zabrał się syn , w czasie gdy ja robiłam grządkę ...o taką ...

       .... 8 x1 metr i około 1 matr w dół z wyłożeniem folią itd.

     Oprócz faktu że sufit trzeba było ciągnąć 3 warstwami farby, ściany tylko dwoma, to jeden z kawałków ściany ten "odkryty" non stop się łuszczył . Trzeba było ścierać, szlifować, gipsować i tak kilka razy. W efekcie młody powiedział, że ma to w ....głębokim poważaniu i nie ma już siły. Musiałam skończyć sama, ale się udało. Potem powrotne wieszanie szafek, układanie. Mój potomek założył nową lampę, bo starą popsuł, zamontował relingi i pomógł w czyszczeniu wszystkiego. 

      Nie powiem, jestem z niego dumna chociaż ma więcej chęci niż umiejętności, ale postanowiłam mu nie zabraniać roboty, niech się uczy. Tyle, że na ogół jego praca wyglądała tak : "idę zamontować relingi", po chwili "mamo jak się zmienia brzeszczot w wyrzynarce" (reling trzeba było przyciąć) , potem " które kołki lepsze? nie mogę wymienić wiertła, nie mogę dokręcić śruby", a ja ledwo żywa tak latałam i pokazywałam co i jak, ale skoro ojciec nie nauczył, to teraz ja mam jazdę. Zawsze musi być pierwszy raz.

      A najśmieszniejsze było to, że syn miał do mnie pretensje, że nie znam się na wszystkich sprawach technicznych, remontowych, malarskich, murarskich, stolarskich i nie wiem jakich jeszcze. Ufff , jaka ja jestem padnięta a do tego to paskudne choróbsko.

17:45, 45gogula
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 71