Rozważania różne współczesnej kobiety- daleko od mody, kuchni i jakiejkolwiek diety. Plotki o facetach, sporcie, autach i gadżetach.
Kategorie: Wszystkie | dla pełnoletnich | motoryzacja | sport | zdrowie
RSS
sobota, 12 sierpnia 2017

                         W końcu można złapać oddech. Naprawdę te upały dały mi się mocno we znaki.

        Ale to tylko mój brak tolerancji na gorąco. Mając na uwadze to, co podają media, te trąby powietrzne, straty w ludziach, w dobytku ...ehhh ... przerażające, to moja nietolerancja to pikuś. Mogłabym dalej ociekać z gorąca, jeśli miałoby to coś zmienić w tychże żywiołach na lepsze. Bo czym, że jest mój dyskomfort na przeciwko tej tragedii. Ale skoro pogoda się lekko zmieniła to fakt ten odnotowuję.

        Odnotuję również kolejny fakt, a mianowicie taki, że siostra została wypisana ze szpitala. Na jak długo nie wiem, ale jeśli nie będzie się nic strasznego działo, to dalsze leczenie w trybie ambulatoryjnym. Fajnie, że jest w domu, ale niefajnie też jest. Jak to przy chemii - musi brać sterydy, dodatkowo ma nowe ogniska "meta" w obrębie głowy. Czy z jednego czy z drugiego powodu, a może z całokształtu niepewności życia - no w każdym razie jeszcze bardziej jej się pogorszyło psychicznie. Do tej pory wylewała pomyje jej zdaniem "za coś", a teraz za wszystko, a jak nie ma za co, to sama coś wykombinuje. No nic ...trzeba zacisnąć zęby i przetrwać. Mnie jest łatwiej, bo teraz głównie na telefon mam kontakt, ale jej domownicy....

       Nie zaniedbuję jednak czytania. Upalne noce, kiedy nie można było zasnąć poświęciłam na "czytanie z owacjami". Owacje bynajmniej nie były na cześć wspaniałych lektur, chociaż w sumie niezłych. Owacje były na cześć tych porąbanych meszek, które nie wiem którędy właziły i latały z uporem maniaka wokół lampki. Więc czytałam jedno dwa zdania i ze trzy klaśnięcia w celu ubicia chociaż jednej z tych upierdliwych . Dobrze, że nikt tego nie widział bo zastanawiałby się jeden z drugim, czy aby na pewno ze mną wszystko w porządku.  Wyobraźcie sobie czytam, czytam i naglę klaszczę. Znowu czytam i klaszczę. Objawem zdrowia to to nie jest.

      28, 29

      Odnośnie lektury zaś, to odkryłam dla siebie Katarzynę Puzyńską. Zaryzykowałam polska autorkę i nie żałuję, chociaż początkowo nie miałam takiego wrażenia. Wymieniona jest autorką serii o policjantach z Lipowa k/Brodnicy.

      Wszystko zaczyna się od "Motylka". Czemu byłam początkowo zdegustowana? Bo jak już pisałam, nie lubię powieści "rozbieganych", czyli z wątku na wątek, różne postacie a było ich naprawdę dużo a przy tym trochę odniesień do przeszłości itd. Ale z czasem się to wszystko "ustabilizowało", nabrało sensu, kolejności i zwartości a potem było tylko ciekawiej. Lekko się to czyta, fajnie zaplanowana intryga, tajemnicze morderstwa.

      W każdym razie książki godne polecenia , jako lektura lekka , bo muszę dodać, że druga część też jest za mną ( pochłonęłam ją dużo szybciej) . Oczywiście, że gdy się zna już przynajmniej podstawowych bohaterów to kolejna część, czyli "Więcej czerwieni" idzie, jak świeże bułeczki.

Tagi: 2017
17:59, 45gogula
Link Komentarze (6) »
środa, 09 sierpnia 2017

                 Nie pisałam, bo ...sama nie wiem dlaczego. Chyba ogólnie osłabłam.

      Słabizna mnie dopadła tak fizyczna, jak i psychiczna. Fizyczna z uwagi na przypadłości wieku przejściowego przy zniewalających upałach. Nie mam wówczas sił na nic, ale i chęci też są ograniczone. Z drugiej strony przynajmniej co drugi dzień zapycham do szpitala. To jakieś 100 km z okładem w obie strony o czym już pisałam. Człowiek jedzie z duszą na ramieniu, bo mimo upałów trzeba być ostrożnym, skoncentrowanym do bólu, a dodatkowo nie wiadomo co zastanie się na oddziale.

      Nie powiem optymizmu mniej i mniej, trudno już w sobie wykrzesać pozytywne nuty. Któregoś razu "dorwała" mnie oddziałowa psycholog. Może nie tyle chciała porozmawiać o siostrze, która charakter miała zawsze trudny, a teraz ....teraz chyba osiąga apogeum nienawiści do wszystkich i wszystkiego, ale przede wszystkim psycholog pytała czy ja i szwagier, jako osoby zaangażowane, nie potrzebujemy pomocy. Wtedy- raptem tydzień temu- uznałam, że ja sobie radzę .

      Jak to mówi moja B.: podziwia mnie, że potrafię podchodzić do tych kubłów pomyj, które siostra potrafi na mnie wylać- tak spokojnie. Codziennie niemal jest świadkiem tych awantur, które urządza siostra i codziennie mówi "podziwiam Cię, bo jesteś aniołem, a nie człowiekiem". Owszem nie jeden by się zbuntował, walnął słuchawką, nie pojechał, odszczeknął się itd. Ja sobie radziłam , ale widzę, że z każdym kolejnym dniem moja energia życiowa opada.

      Teraz wiem, że powinny być kursy dla rodzin osób chorych na tak trudne choroby. A może są, tylko ja na nie nie dotarłam? Nie ważne, staram się na zwykły "chłopski rozum" i "babską logikę" działać", ale jest to nieefektywne.

    Odskocznię znajduję w swoich kwiatkach ....


piątek, 28 lipca 2017

                  Ot taki smutasek mi teraz wyszedł ( i jeszcze straciłam zdolność robienia prosto zdjęć).

       Widocznie, nie powinno się robić takich dekoracji, kwiatów czy innych prac, kiedy człowiek nie jest w nastroju. Niestety nasze kciuki i pozytywne myśli nie wystarczyły. Zostaję w domu.

       Siostra znowu ma złe dni a dziś rano otrzymałam informację, że zatrzymano ją kolejny raz w szpitalu. Morze/plaża/słońce musi poczekać. Jeszcze do wczoraj rano się szykowałyśmy, bo była spora nadzieja, że wyjedziemy. Po południu czar prysł. I , jak dla mnie nie dlatego, że nie jedziemy a bardziej dlatego, że nie wiadomo co dalej ze zdrowiem siostry. Zresztą nie tylko ja nie wiem, bo lekarze też w sumie bezradnie rozkładają ręce. Te objawy, które wróciły nie mają na dobrą sprawę żadnego medycznego uzasadnienia...?!

        B. pytała, czy nie rozważałam wersji żebyśmy pojechały obie z włochaczem. Owszem wcześniej taką wersję brałam pod uwagę, ale ... Chyba nie byłby to udany wyjazd w tym stanie rzeczy, bo jednak moje myśli byłyby gdzieś indziej niż na plaży. Ponadto stan psychiczny siostry się bardzo posypał i już miałam prośbę, żeby dołączyć do grafiku wyjazdów z wizytą. Nawet bez prośby bym to zrobiła, ale w tej sytuacji o żadnym wyjeździe nie może być mowy. Nie teraz.

        Może, gdy uda się już wszystko opanować zorganizujemy sobie z B. wakacje w mieście - u mnie najprędzej. Może , gdy siostra wyjdzie ze szpitala dołączy do nas na chwilę . Ostatecznie jest kawałek działki, gdzie można w ciszy i spokoju się zregenerować. A póki co dalej kręcę kwiatki, chociaż już nie tak intensywnie jak wcześniej.

       Znajoma poprosiła o zrobienie jej kilku "bukietów" , więc zaproponowałam jej te, które miałam m.in. dla siebie, żeby sobie coś wybrała, bo przecież miałam wyjechać. Ja nie wyjeżdżam, a ona się przestała kontaktować. Jeszcze poczekam, nie będę się narzucać.środa, 26 lipca 2017

                   Mam Ph , bo każdy jakieś ma. Mnie jednak nie chodzi bynajmniej o odczyn skóry , chociaż i tutaj jest on tak wysoki, że nawet najmocniejsze i najdroższe perfumy się na mnie nie trzymają.

       Mam Ph...w sensie pecha do sprzętu elektrycznego lub elektronicznego firmy o nazwie zaczynającej się tymi literkami , które u mnie nieodzownie kojarzą się z pechem. Takie "H" czy "CH" w każdym razie pech, to pech.

       Kiedyś, jakiś czas temu nabyłam MP4 w/wym wytwórcy. Okazało się , że egzemplarz był wadliwy. Okazało się, że pomimo gwarancji muszę osobiście lub przesyłką dostarczyć sprzęt do naprawy. Oczywiście na swój koszt. W tych czasach, przy takim rozwoju tego i owego, przedmiotowa firma chyba jako jedyna nie ma usługi tzw. door-to-door , a nawet jeśli nie drzwi-w -drzwi ,to dlaczego "na koszt użytkownika"? Ok. myśałam , że mały bzdet do wysłania listem, to po co fatygować kuriera.

        Z czasem o tym zapomniałam i jak pisałam swego czasu- kupiłam generator pary Ph... Rzecz bezwzględnie świetna, tego nie kwestionuję, ale ...no popsuło się . Niby ma prawo, to tylko urządzenia ma prawo.

        Myślałam, że po poprzedniej wymianie sugestii z firmą Ph... Polska na temat kosztów obciążających klienta coś się zmieniło. Konkurencja też już ma urządzenia tego typu ( oraz wszystkie inne) , rozwój cywilizacyjny, a może "szacunek dla klienta?" i pomyślałam, że po latach coś się zmieniło. Niestety wszyscy mają fajne procedury, w których użytkownik musi co najwyżej spakować sprzęt do naprawy i dalej nic go nie interesuje.

       Ale nie oni, nie nadal ...jeśli mieszkasz w mieście, gdzie nie ma serwisu, to albo osobiście dymaj z 10 kg generatorem do serwisu, albo organizuj sobie kuriera. Najpierw do serwisu, potem z niego. Że to kosztuje? No przecież kurier kosztuje, ew. bilet PKP,PKS itp. też kosztuje, paliwo kosztuje i czas też kosztuje. Ale kogo to obchodzi? W każdym razie już więcej nic tej marki nie znajdzie u mnie miejsca.

       A dodatkowy pech , to to, że nie było jak pojechać po odbiór ( mam nadzieję) naprawionego sprzętu. Przecież to wyjazd blisko 100 km w obie strony, a tu ulewa za ulewą, a jak pada to w Warszawie nie potrafią jeździć, a jak nie potrafią to robią się korki, a jak robią się korki to nie zajmie ta "wycieczka" max.2 godzin tylko 4 ...ehhh... W każdym razie dziś na tyle się przejaśniło, że sprzęt odebrałam, chociaż jeszcze nie wiem czy działa.

15:51, 45gogula
Link Komentarze (10) »
poniedziałek, 24 lipca 2017

       No to się narozrabiało chyba. ? Mam na myśli sytuację społeczno-polityczną w naszym kraju. Tyle tylko, że obiecywałam sobie i czytającym, że o polityce u mnie nie będzie . Mam zamiar się trzymać tego zdania i o sprawach politycznych jako takich pisać nie będę.

      Nawiążę jednak do tego, bowiem zaobserwowałam, że moja kochana B. zaczęła również z lekka wsiąkać w tę tematykę i z każdym dniem prowadzimy debaty także na te tematy ,chociaż jesteśmy zgodne w swojej ocenie. I to tyle w temacie politycznym.

      W tym tygodniu mamy ewentualnie wyjechać nad morze. Nie wiem czy sprawa to dojdzie do skutku, chociaż trzymam za to mocno kciuki. Niestety po dwóch tygodniach dobrych, w sprawie mojej siostry, zaczęły się ponowne problemy. Ostateczna decyzja zapadnie w czwartek, bo właśnie wtedy jedzie na kontrolę lekarską i jeśli ją odeślą do domu to wiem, że "nie będzie mocnych" , żeby nie pojechać. Jeśli zaś zostanie w szpitalu, to raczej nie będę miała możliwości wyjazdu. Ale jestem pozytywnie nastawiona , trzymam kciuki i ...kto może niech też trzyma, żeby okazało się, że jej zdrowie nie pogarsza się, że nie trzeba interwencji, i że skoro Ona tak bardzo kocha nadmorskie klimaty, to będzie nam dane pojechać, a pogoda ma być akurat dobre.

     Osobiście nie wiem czy się cieszyć z dobrej pogody, bo upały jak zwykle znoszę źle, a dodatkowo to nieszczęsne uczulenie na słońce, a ponadto moja rana niewątpliwie się nie zagoi i wstyd będzie ubrać krótkie spodnie. Aaaaa o ranie nie pisałam, ale na gołe podudzie w części piszczelowej ( nie wiem w jaki sposób) opadły mi drzwiczki od piekarnika. Nagrzane drzwiczki!!! Jakim sposobem ich wewnętrzna część mnie oparzyła nie wiem, ale rana taka fajna z 10-12 cm :-(

27. Przeczytałam kolejną książkę autorstwa Charlotte Link. Tym razem była to pozycja "Dom sióstr". Nie powiem, że się rozczarowałam, ale zostałam lekko zaskoczona. To nie jest kryminał !!! Bardziej podciągnęłabym ją pod wcześniej opisywane książki Lucindy Riley , czyli współczesno-historyczne z zagadką w tle. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby od czasu do czasu odmienić sobie czytadło i a ta książka dobrze się czyta, chociaż więcej w niej przyszłości niż teraźniejszości i ostatecznie w końcu jest też morderstwo.

Wpis bez kwiatków, to jakby wpisu nie było ...:-)))

 
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 84